Ливерпул ја намали цената на Луис Дијаз за Барселона

Ливерпул ја намали цената на крилниот напаѓач Луис Дијаз, за кого е заинтересирана Барселона, на 75 милиони евра, пренесува шпанскиот весник „АС“.

Сепак, како што нагласува изворот, и покрај намалувањето на цената, од Барселона тешко дека ќе можат да го платат колумбискиот фудбалер поради тешката финансиска состојба на клубот.

Претходно во медиумите се појави информација дека Дијаз е приоритетен трансфер на спортскиот директор на Барселона, Деко.

Да потсетиме дека минатата сезона Дијаз учествуваше на 51 натпревар на сите турнири, постигна 13 гола и пет асистенции. Актуелниот договор на играчот со клубот е до летото 2027 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО