Жоао Феликс се враќа во Лисабон и останува таму?

Жоао Феликс е трагичарот на Португалија.

Фудбалерот на Барселона до неодамна промаши пенал во третата серија, а денеска беше означен како еден од виновниците поради елиминација од ЕП.

Но, интересно е што медиумите откриваат дека Феликс по враќањето во Лисабон би можел да остане во главниот град на Португалија, бидејќи Бенфика има сериозна намера да го врати во своите редови.

Барселона нема намера да го купи од Атлетико Мадрид, додека Бенфика нуди опција да откупи 50% од неговиот договор.

Бенфика прво понуди 20 милиони евра, Атлетико го одби, а сега понудата е зголемена на 32,5 милиони евра.

Каталонците се уште молчат, за нив прва опција и приоритет е Нико Вилијамс, а потоа и Дани Олмо, па Феликс најверојатно нема да биде ниту на потенцијално нова позајмица.

Моментално Феликс има само опција за враќање во Бенфика, а што ќе одлучи Атлетико Мадрид останува да се види.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО