Завршен турнир за Купот на Македонија во одбојка

Во салата „Јордан Мијалков“ во Штип, од денеска до недела, ќе се одржува завршниот турнир за Купот на Македонија во одбојка. Трофеите од лани ќе ги бранат екипите на Струмица (мажи) и на Работнички Скопје (жени).

Одбојкарите полуфиналните дуели ќе ги играат денеска, а одбојкарките утре. Двете финалиња се закажани за недела, од 12 (жени) и од 15 часот (мажи).

Ждрепката одлучи во првото машко полуфинале да се сретнат Работнички – Штип УГД (17 ч,), а во второто, Струмица и Лирија (20 ч.).

Кај дамите, во полуфиналето ланските победнички Работнички Скопје ќе играат со првопласираниот тим во првенството, Струмица жени (17 ч,), а минатогодишните финалистки, Наковски волеј со Јанта волеј (20 ч.).

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО