Зајков: Анализирани се грешките од мечот со Хрватска

По поразот во Ријека против репрезентацијата на Хрватска, за македонската селекција претстои уште една контролка.

Репрезентативецот Ѓоко Зајков смета дека мора да го задржат фокусот против селекцијата на Чешка и дека не смеат да ги повторат грешките со Хрватска.

“Го анализиравме натпреварот со Хрватска, ги воочивме грешките, имаме неколку дена за подготовка за мечот против Чешка и се надевам дека ќе влеземе со многу поголема самодоверба.

“Ни треба поголем фокус во одредени ситуации, да бидеме сто проценти сконцентрирани на тактиката која што ќе ни ја даде селекторот и секој фудбалер да одработи максимално”, порача Ѓоко Зајков.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО