Винисиус бил расно малтретиран во Мароко

Минатиот месец крилниот напаѓач на Реал Мадрид посети училиште во Мароко. Бразилецот се сретна со навивачите и играше фудбал со деца како дел од неговата улога како амбасадор на добра волја на УНЕСКО.

На интернет сега се појавија видеа на кои Винисиус бил расно малтретиран додека си играл со деца. Лицето во позадина му вели „Мајмун“ на играчот, а ја кажува и фразата Visca el Barça („Да живее Барса!“).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО