Виери: Сите во составот на Спалети се виновни за дебаклот

Поранешниот италијански напаѓач, Кристијан Виери, изјави дека сите се виновни за елиминацијата на Италија од ЕП 2024 и инсистираше на тоа дека Италијанците мора секогаш да се стремат кон врвот на големите турнири.

„Сите се виновни. Не сакам никого конкретно да обвинувам. Тоа е тим, така што сите се виновни. Очекував многу повеќе, како и сите останати. Не можеме да бидеме среќни со нашето учество, туку да се обидеме да победиме на следните натпревари и турнири“, вели поранешниот италијански репрезентативец.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО