Филип Најдовски се врати во Вардар

Филип Најдовски се врати во Вардар. По неколку години поминати во првенството на Албанија, Најдовски денеска се договори со најтрофејниот македонски клуб, потпишувајќи договор на 4 години.

Тој не ја прифати понудата за нов договор со екипата на Тирана, откако добил понуда од новиот проект поврзан со скопските „црвено-црни“. Најдовски во Вардар беше две сезони откако во 2018 година дојде од екипата на Победа.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО