Црномурестиот стопер проговoри за Нејмар и Роналдо

Фудбалерот на Ал Хилал, Калиду Калибали, ги пофали квалитети на Бразилецот Нејмар.

– Јас тоа го нарекувам магија. Тоа што го прави со топката е едноставно незамисливо.Неговите вештини се обесхрабрувачки. За него сè изгледа толку едноставно и не можете да разберете дали сте толку лош или тој е од друга планета“ – рече дефанзивецот.

Кулибали не ја пропушти можноста да потенцира дека Кристијано Роналдо ја промени историјата на шампионатот во Саудиска Арабија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО