Тотенхем до крјаот на сезоната без Удоџи

Бекот на екипата на Тотенхем, Дестини Удоџи нема да може да се вратина терените до крајот на сезоната. Тоа значи дека Италијанецот нема да биде достапен за својата селекција ниту на претстојното Европско првенство.

Италијанецот беше одличен во својата прва сезона во Премиер лигата и забележа 30 настапи во сите натпреварувања.
Удоџи го привлече вниманието со своите настапи под водство на Анже Постекоглу, но во објава на Инстаграм откри дека е опериран и нема да заигра повторно во теконата сезона.
„Повредата мораше да се реши со операција“, објави Удоџи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО