Тонали се соочува со нова казна

Фудбалерот на Њукасл, Сандро Тонали, никако да здивне од притисокот на Англиската фудбалска Асоцијација која претходно го казни за нелегално обложување.

Таа сега го обвини играчот за нови 50 прекршувања на прописите од 12 август до 12 октомври во 2023 година откако дојде од Милан.

Тонали има рок до 5 април да одговори на обвиненијата. Италијанецот во изминатиот октомври беше суспендиран на 10 месеци од фудбалот поради обложување на натпревари на „росонерите“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО