Тен Хаг ги коментираше гласините за продажба на Мегваер на Вест Хем

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги коментираше гласините дека играч од средниот ред на Вест Хем е заинтересиран за потписот на играчот на „црвените ѓаволи“, Хари Мегваер.

-Отсекогаш сме биле среќни со Хари, но тој сака да игра почесто. Тој е одличен лидер, многу добар дефанзивец и има одлична контрола на топката. Многу сме среќни што е со нас и ни треба за да ги оствариме нашите резултати и цели, изјави Тен Хаг.

Претходно во медиумите се појави информација дека Вест Хем е подготвен да плати 15 милиони евра за трансферот на Мегваер.

31-годишниот фудбалер игра за Манчестер Јунајтед од летото 2019. Во тој период забележа 202 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи девет гола и асистенции. Неговиот актуелен договор со клубот е до летото 2025.

Според порталот Трансфермаркт неговата пазарна вредност е еднаква на 20 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО