Спектакл во Париз: Надал и Алкараз ќе ја претставуваат Шпанија во дубл конкуренција

Карлос Алкараз и Рафаел Надал во Париз ќе ја претставуваат Шпанија во дубл конкуренција.

Тенискиот турнир ќе биде оддржан на терените на Ролан Гарос, каде што најтрофеен тенисер е Рафаел Надал. Баш на истиот терен Алкааз пред неколку дена го освои трофејот на турнирот.

Натпреварувањето ќе биде одржано од 27 јули до 4. август. Освен нив двајца, за Шпанија во машка конкуренција ќе играат уште и Пабло Буста, Алехандро Давидовиќ Фокин и Марсел Гранојлерс.

Нема сомневање дека голем број на тениски фанови и навивачи со нетрпение ќе чекаат да го видат овој двоец во акција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО