Сити рутински до четвртфинале, „кралевите“ на мускули до следната фаза

Манчестер Сити без поголеми проблеми вечерва се справи со Копенхаген на Етихад и со уште еден натпревар победија со резултат 3:1, по што се пласираа во четвртфиналето.

Стрелци за Сити вечерва беа Аканџи, Алварез и Халанд, додека за Копенхаген стрелец беше Елионуси.

Нешто поинтересно и понеизвесно беше во Мадрид, каде Реал како домаќин одигра само 1:1 против Лајпциг, па благодарение на победата со 1:0 нагости во првиот меч, „кралевите“ се дел од четвртфиналето.

Винициус Жуниор беше стрелец за Реал, додека за Лајпциг стрелаше Орбан.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО