Симонс се договорил со Баерн, се чека „амин“ од ПСЖ

Холандскиот репрезентативец Хави Симонс е блиску до трансфер во Баерн. Според новинарот Фабрис Хокинс, 21-годишниот играч од средниот ред се договорил со тимот од Минхен за неговата плата. Истата ќе биде 6 милиони евра и може да се искачи на 12 милиони евра.

Баерн ги продолжува преговорите со ПСЖ, кој е сопственик на играчот. Забележано е дека Лајпциг, за кој Симонс играше минатата сезона како позајмен, исто така има интерес за потпис со играчот. Холанѓанецот веќе најави дека не сака да се врати во ПСЖ.

Преселбата во Баерн ќе биде или обична позајмица или позајмица со опција за откуп.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО