Пелистер го потврди трансферот на Абутовиќ во Битола

Искусниот српски интернационалец, Илија Абутовиќ по шест години повторно се враќа во Македонија каде ќе го носи дресот на Еурофарм Пелистер.

Човекот кој е легенда на Вардар, клуб во кој мина седум успешни години, потпиша едногодишен договор со тимот од Битола. По заминувањето од „црвено-црните“ играше во Рајн Некар Левен, француски Шартр од каде доаѓа во „зелено-белите“.

Неговото знаење, умешност, икуство сигурно ќе биде од голема помош за Пелистер кој претходно ги обезбеди голманите Митревски и Ивиќ, кружниот напаѓач Цикатиќ, и бекот Хосни.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО