Шампионот на Италија најави две нови имиња

Екипата на Интер во текот на летото ќе ги ангажира Пјотр Зиелински од Наполи и напаѓачот на Порто, Мехди Тареми. Тие ќе дојдат како слобони фудбалери бидејќи ќе им истечат договорите.

– Горди сме што привлековме двајца играчи како Зиелински и Тареми во нашиот тим. Ќе работиме на тренерот да му дадеме функционални играчи. Сакаме нашиот проект да биде успешен“ беа зборовите на директорот на „нероаѕурите, Дарио Бачини за – „Скај Спорт Италија“.

Тој воедно потенцирал дека Интер нема проблеми со голманите и дека таму не се планираат нови имиња

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО