Сензација од Саудиска Арабија: Роналдо се враќа во Европа, познато е името на клубот !

Кристијано Роналдо би можел да го напушти Ал Насер и да се врати да игра во Европа ова лето. Според локалните медиуми во Саудиска Арабија, Португалецот ќе се пресели во Спортинг Лисабон. Тоа е клубот во кој започна кариерата на Португалецот.

Ал Насер имаше големи планови со потписот на Роналдо, но во тековната сезона ги загубија шансите за титулата, а во полуфиналето на купот беа елиминирани од Ал Хилал. Спортинг Лисабон е во одлична форма.

Гигантот од Лисабон е блиску до освојување на шампионската титула, а потписот на Роналдо би ги потврдил шампионските амбиции и за следната сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО