Санчо замина на позајмица, а медиумите најавуваат големо „предавство“ на Рашфорд следното лето?

Маркус Рашфорд минатата недела не се појави на еден од тренинзите на Манчестер Јунајтед и клубот објави дека поради недисциплина, тој е казнет со неколку илјади фунти.

Англискиот репрезентативец без дозвола од клубот, отпатувал во Северна Ирска, во Белфаст, каде бил присутен на една приватна забава, од каде се појавија и фотографии, а тоа предизвика револт кај навивачите на Манчестер Јунајтед, затоа што формата му е катастрофална, а тој посетува приватни забави.

На кратко тој беше суспендиран од клубот, а Тен Хаг вчера пораша дека ќе биде во составот за вечерашниот натпревар против Волверхепмтон, бидејки наводно го решиле проблемот кој се појави со напаѓачот.

Многумина се прашуваа и која е разликата меѓу него и ситуацијата со Санчо, а Тен Хаг на тоа одговори:

– Слична ситуација, само што Санчо поради недисциплина реши да се бунтува јавно, низ медиумите, а Рашфорд на тоа не реагираше со никаков инат.

Тhe Sun и останатите медиуми пишуваат дека Рашфорд ќе биде дел од тимот на Јунајтед оваа сезона, но дека се верува дека на лето може да се случи предавство и дека Рашфорд веќе го гледаат во редовите на Арсенал. Тоа е информација која допрва треба да биде потврдена.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО