Санчо: Бевме во предност, игравме пред нашите навивачи

Борусија Дортмунд го совлада ПСВ со 2:0 и си обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампиони (ЛШ).

Стрелец на првиот гол за „милионерите“, беше Џејдон Санчо, кој подоцна поради повреда мораше да се пресели на клупата. Англичанецот по мечот изјави дека неговиот состав верувал во победа поради поддршката од навивачите.

– Знаевме дека ќе биде тешко, но имавме голема предност бидејќи игравме пред нашите навивачи, пред полни трибини. Се држевме до планот за игра од првата до последната минута. Навистина сум среќен, рече Санчо.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО