Салах не сака да си оди од Ливерпул, ќе остане до крајот на договорот

Крилниот напаѓач на Ливерпул, Мохамед Салах ќе остане во дресот на „црвените“ уште една година, тврди „Атлетик“ повикувајќи се на свои извори.

Според магазинот, Салах не изразил желба да си замине и покрај интересот од клубови од Саудиска Арабија.

Не е исклучена опцијата за трансфер на Салах во Саудиска Арабија во 2025 година, но тоа би се случило по истекот на неговиот договор со Ливерпул.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО