Ромарио: Само двајца во историјата се подобри од мене

Поранешниот напаѓач на Барселона и бразилската репрезентација Ромарио во кратко интервју оцени дека само двајца фудбалери во историјата биле подобри од него.

Ромарио, смета дека дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси се на исто рамниште со него, а дека подобри од него се само Пеле и Диего Марадона.

Ромарио го освои Светското првенство со Бразил во 1994 година. Едно време беше најдобар играч на светот, две сезони помина во Барселона, а играше и за Васко де Гама, ПСВ, Фламенго, Валенсија, Флуминенсе, Ал Сад, Мајами и Америка.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО