Реал му нуди нов договор на Лукас Васкез

Реал Мадрид интензивно работи на продолжување на договорот со искусниот Лукас Васкез до летото 2025 година, пренесуваат клупски извори.

32-годишниот Васкез е производ на „кралскиот клуб“ од каде своевремено беше позајмен во Еспањол. Во летото 2015 година беше префрлен во главниот тим и досега одигра вкупно 334 натпревари за Реал на сите турнири, на кои постигна 34 гола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО