ПСВ слави титула, навивач ги загуби прстите поради петарда која му експлодира во рака (ВИДЕО)

ПСВ е шампион во холандското првенство, а шампионското славје ќе биде по лошо запаметено за еден навивач на клубот од Ајндховен.

ПСВ беше подобар од Спарта Ротердам (4:2) и со тие бодови и победа ја обезбеди титулата во Холандија, по што настана големо славје на навивачите ширум плоштадите низ Холандија.

Но сепак, не помина се во најдобар ред и мирно, бидејки еден навивач поради виорот на славјето и по пукање на пиротехника, ги загуби своите прсти.

Овој навивач држеше запалена динамитка (петарда) во рака, по што се случи буквално распрснување на неговите прсти, практично му експлодира во рака.

На социјалните мрежи се појави и видео кое е вирално, но и вознемирувачко, каде одблиску се гледа расцепената рака на навивачот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО