Познати и двојките од 4. коло во ФА Купот – две квалитетни пресметки

Натпреварите од третото коло во ФА Купот се уште не се комплетирани, но се извлечени двојките за следната рунда.

Возбудливо ќе биде и добри натпревари не ни бегаат, Челси ќе оди на мегдан со Астон Вила, додека Тотенхем ќе удри на силниот Манчестер Сити.

Натпреварите се закажани за 16- февруари, па еве ги следните двојки:

ВБА – Брентфорд/Волверхемптон
Борнмаут – Свонси
Блекбурн – Рексам
Ватфорд – Саутемптон
Шефилд В. – Ковентри
Ипсвич – Мејдстон Јунајтед
Лестер – Хал/Бирмингем
Вест Хем/Бристол Сити – Нотингем Форест/Блекпул
Њупорт/Истлејт – Виган/Манчестер Јунајтед
Фулам – Њукасл
Шефилд Ј. – Брајтон
Лидс – Пломут
Палас/Евертон – Лутон/Болтон
Ливерпул – Норич/Бристол Роверс

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО