Потврден е трансферот на Жиру во новиот клуб

Оливие Жиру и дефинитивно идната сезона нема да го носи дресот на Милан. По истекот на договорот со италијанскиот гигант, овој фудбалер се сеи во Америка, каде потпиша со фудбалскиот клуб Лос Анџелес.

37 годишниот Жиру се обврска на договор на една сезона, со опција за продолжувањ ена уште една. Францускиот фудбалер го најави своето заминување од Милан на крајот од сезоната, па неговиот нов клуб го потврди и трансферот.

Генералниот менаџер на ЛА, Џон Торингтон, за Франс Прес истакна дека ова е голема работа за клубот и дека би можел да дебитира веќе во јули.

– Дебито на Жиру ќе се случи наскоро“, порача Торингтон.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО