Пол Џорџ сакаше да оди во Голден Стејт, Клиперс не дозволија

ЛА Клиперс не се согласија да го разменат Пол Џорџ во Голден Стејт.Споре дповеќе извори во САД, Вориорс се согласиле да му дадат на Пол Џорџ максимално продолжување на договорот од четири години по неговото пристигнување. Тие понудија неколку опции за трејд за кои сметаа дека Клиперс може да ги прифатат.

Стивен Кари и Дрејмонд Грин беа 100 отсто во согласност со доаѓањето на Џорџ, но Клиперс не прифати.

Џорџ јасно стави до знаење дека сака да им се приклучи на Вориорс, но, Клиперси не сакаат ниту еден трејд, па сега Џорџ е слободен агент и во суштина надвор од можноста да оди во редовите на „воините“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО