Педри е „фит“, се враќа за дуелите со ПСЖ

Играчот од средниот ред на Барселона, Педри се опорави од повредата на бутниот мускул. Вчера тој тренираше индивидуално, но најверојатно нема да биде во стартниот состав на Каталонците за саботниот натпревар од Ла лига со Лас Палмас.

Сепак, голема е веројатноста Педри да настапи на првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ) со ПСЖ, на 10 април.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО