Партизан заинтересиран за Монеке, попатно добија „ветер во грб“

Неодамна се појави информација дека Партизан во своите редови сака да го донесе кошаркарот на Басконија, Чиму Монеке.

Веројатно ова лето ќе има сериозни кадровски проветрувања во клубот од Белград, а Монеке е еден од потенцијалните засилувања во следните недели.

Но навивачката група „Гробари“, која се надева на доаѓање на овој кошаркар, доби и неочекувана помош, односно во целата приказна и шпекулации се вклучи кошаркарот на Монако, Џером Блосомгеј.

– Дојди во Партизан Чима, напиша Блосомгејм под последната објава на Монеке на Инстаграм, инаку негов поранешен соиграч од Монако.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @pbg.news

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО