Карвахал е најстариот играч кој постигнал гол за Шпанија на евро-натпревар

Дефанзивецот на репрезентацијата на Шпанија, Даниел Карвахал стана најстариот играч кој постигнал гол за националниот тим на натпреварите на Европското првенство, објави „Опта Спортс“. Карвахал постигна гол за Шпанија на 32 години и 156 дена.

Интересно е тоа што голот на Карвахал на мечот со Хрватска беше негов прв гол во дресот на националниот тим. Шпанија со победата над Хрватска сега може да се надева на прво место во својата група.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО