Осимен може да го замени Мбапе во ПСЖ

Нигерискиот интернационалец во Наполи, Виктор Осимен, веројатно ќе добие понуда да се пресели во ПСЖ откако напаѓачот на французите, Килијан Мбапе ќе си замине од клубот (Реал Мадрид), велат последните информации од Париз.

Наводно тренерот на тимот од „Паркот на принцовите, Луис Енрике, повеќе го преферира црномурестиот напаѓа на Наполи иако во комбинација се наметнува и играчот на Милан, Рафаел Леао.

Осимен има актуелен договор до јуни 2026 година а откупната цена му е 112 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО