Осимен е со едната нога во Париз

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен, веројатно ќе ја прифати понудата на ПСЖ и ќе се пресели во Франција во текот на летниот трансфер период. Екипата од „Паркот на принцовите“ му понуди на корпулентниот напаѓач договор на четири години со плата од 13 милиони евра по сезона.

Францускиот гигант е подготвен да плати отштета од 120 милиони евра за нигерискиот напаѓач. Осимен има договор со Наполи до 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО