Организаторот потврди: Ѓоковиќ ќе игра на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ експресно се враќа на терените по операцијата на коленото во Париз ќе настапи на Вимблдон.

Организаторите на турнирот во Лондон го најавија учеството на Новак кој денес играше тренинг меч со Јаник Синер.
Ѓоковиќ по мечот со Синер разговараше со новинарите и кажа дека се чувствува добро пред третиот грен-слем во сезоната. Претходно, тој најави дека ќе учествува само ако е смета дека е спремен да победи.

Веќе е потврдено дека Синер ќе биде прв носител, а Ѓоковиќ втор.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО