Николов и Начевски ќе го судат финалето во ЛШ

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на завршниот турнир во ракометната Лига на шампиони. Завршниот турнир ќе се одржи во Келн на 8. и 9.јуни.

На завршниот турнир, во првото полуфинале ќе играат бранителот на трофејот Магдебург и Олборг, а во второто Барселона и Кил.

Финалето е на програмата на 9.јуни од 18 часот, три часа претходно ќе се одигра натпреварот за третото место.

Со делегирањето за ова финале, Николов и Начевски го „затворија кругот“, бидејќи претходно судеа финалиња на Европко и Светско првенство односно Олимписки игри.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО