Миовски: Можевме да дадеме втор гол за победа

Стрелецот на единствениот гол за Македонија на денешниот пријателски меч со Молдавија во Анталија, Бојан Миовски, смета дека денеска требаше предвреме да го „затвориме“ мечот со втор гол.

– Добро го започнавме првото полувреме. Мислам дека теренот не ни дозволи да направиме и повеќе шанси. Второто полувреме ги изгубивме дуелите на втора топка и затоа Молдавија искористи шанса и постигна гол. Мислам дека резултатот е реален. Имавме шанси да го затвориме мечот со втор гол околу 60 минута. Примивме еден одличен гол, но што е тука е. Продолжуваме со пријателски мечеви да се воигруваме, па в понеделник не очекува Црна Гора, изјави стрелецот на голот за нашата репрезентација.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО