Милан сака да ангажира играч на Тотенхем

Италијанскиот фудбалски состав Милан сака да ја засили десната бековска позиција, најавуваат дел од медиумите на „Чизмата“.

Споре днив, тоа ќе биде приоритет на клупското раководство во текот на летото. Според непотврдени информации, „росонерите“ се заинтересирани за дефанзивецот на Тотенхем, Емерсон.

Неговата трансферна вредност е под 20 милиони евра. Договорот на фудбалерот ќе истече во 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО