Милан преговара со Грем Потер!

Поранешниот менаџер на Брајтон и на Челси, Грем Потер е пред сензационално враќање на клупата и тоа во Италија.

Според медиумите во Италија, интересирање за услугите на Потер, кој моментално е невработен, покажува Милан.

Потер последен пат работеше во Челси, но беше отпуштен пред речиси 10 месеци. Неговото име се поврзуваше и со менаџерската позиција во Манчестер јунајтед, но засега се’ остана на шпекулации во медиумите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО