Милан ќе се ослободи од Дивок Ориги

Напаѓачот на Милан, Дивок Ориги, очигледно ќе го напушти клубот. Ова стана јасно од зборовите на советникот на „росонерите“, Златан Ибрахимовиќ, кој потврди дека Белгиецот не е дел од плановите на првиот тим и ќе тренира со вториот тим на гигантот од Милано.

Ориги минатата сезона ја мина на позајмица во англискиот Нотингем Форест, но веќе се врати во Милан за почеток на подготовките на тимот за новата сезона.
Напаѓачот е информиран дека нема да се смета за понатаму, а неговата иднина ќе биде решена до почетокот на сезоната Серија А.

– Повикани се Дивок Ориги и Фоде Бело Туре, но тие ќе тренираат со резервниот тим. Тие не се дел од проектот за првиот тим, прокоментира Златан Ибрахимовиќ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО