Маурицио Сари ќе го напушти Лацио по крајот на сезоната

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, најверојатно ќе го напушти клубот на крајот на оваа сезона, пренесува „Фудбал италија“.

Раководството на Лацио сака на лето да ја прекине соработката со Сари поради незадоволителните резултати на тимот во текот на оваа сезона. Сари ги припишува проблемите на клубот на лошите одлуки на управата за трансфер политика. 65-годишниот специјалист е на чело на Лацио од 2021 година. Лацио во моментов е деветти во Серија А со 40 бодови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО