Луѓето од Арсенал високо го ценат талентот на Мудрик

Украинскиот репрезентативен крилен напаѓач Михаил Мудрик во јануари 2023 година стана играч на Челзи за 70+30 милиони евра иако не ја криеше желбата да се пресели во редовите на лутиот градски ривал, Арсенал.

Според Атлетик, кај „топчиите“ сè уште има навивачи на Мудрик кои веруваат дека неговиот талент може да се развие. Фудбалерот за Челзи одигра 43 натпревари, постигна 4 голови, направи 5 асистенции и заработи 7 жолти картони.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО