Легендарниот фудбалер Фалкао има нов клуб

Иако е во доцните играчки години, Радамел Фалкао не планира да застане.

Откако му истече договорот со Рајо Валјекано, се огласи и неговиот нов клуб.

Тоа е – Милионариос.

И сето тоа 23 години откако го напушти овој клуб како 15-годишник.

Фалкао зад себе има импресивна кариера, играше за Ривер, Порто, Атлетико Мадрид, Монако, Манчестер Јунајтед, Челзи, Галатасарај и Рајо.

За Колумбија, за која уште настапува, одигра 104 натпревари и постигна 36 голови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО