Крауч состави идеален тим од поранешни соиграчи

Пензионираниот англиски напаѓач Питер Крауч го избра идеалниот тим, кој го состави од фудбалери со кои ја делел соблекувалната во текот на неговата кариера.

Рекордерот по бројот на голови со глава во Премиер лигата (40, како и Хари Кејн) стрелаше за Стоук, Ливерпул, Портсмут, Тотенхем, Саутемптон, англиската репрезентација…

Идеалниот тим на Крауч во формација 4-1-2-3 изгледа вака:

Пепе Реина – Глен Џонсон, Ледли Кинг, Џон Тери, Ешли Кол – Чаби Алонсо – Стивен Џерард, Лука Модриќ – Вејн Руни, Фернандо Торес, Герет Бејл.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО