Ковач откри дали тој ќе го преземе Ливерпул

Хрватскиот стручњак Нико Ковач ги демантираше наводите дека ќе го преземе Ливерпул на крајот од сезоната.

Германецот Јирген Клоп по крајот на сезоната го напушта Ливерпул. Откако германскиот селектор ја објави одлуката, се шпекулира кој би можел да го наследи.

Вчера медиумите објавија дека кандидат за нов менаџер на „црвените“ е хрватскиот стручњак Нико Ковач, но тој демантираше. „Нема е точно дека ќе го преземам Ливерпул“, изјави Ковач во интервју за „Sport & Talk“ на Сервус-ТВ.

Поранешниот селектор на Хвратска и тренер на Ајнтрахт, Баерн и Монако е без работа откако неодамна доби отказ од Волфсбург.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО