Клубови од Саудиска Арабија ќе го стават на испит Манчестер Сити за продажба на Де Бруин

Англискиот шампион Манчестер Сити е подготвен да ги слушне понудите за својата ѕвезда Кевин Де Бруин бидејќи врвните клубови во Саудиска Арабија се сериозно заинтересирани за потписот на најдобриот играч од средниот ред на светот. 32-годишниот фудбалер важи за играч кој дополнително ќе го подигне профилот на лигата на Саудиска Арабија.

Дејли Мејл тврди дека раководството на „Граѓаните“ се повеќе се на размислување за можноста да го продадат Белгиецот далеку од Премиер лигата. Договорот на Де Бруин истекува на крајот од следната сезона и тој допрва треба да даде никакви индикации за неговите идни планови.

Преговорите за нов договор се уште не се започнати. Де Бруин е во извонредна форма во Манчестер Сити откако се врати од операцијата на тетивата, забележувајќи седум асистенции и два гола зад своето име во седум настапи. Четири од нивдојдоа од клупата, нагласувајќи го неговото влијание врз тимот на Пеп Гвардиола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО