Кливленд му врачи отказ на тренерот Бикерстаф

Кливленд Кавалирс го отпуштија тренерот Џеј Би Бикерстаф. Одлуката е донесена откако тимот беше елиминиран во втората рунда од НБА плеј-офот од Бостон Селтикс.

Кливленд Кавалирс одлучија да го отпуштат тренерот и сега се во процес на избор меѓу неколку кандидати за негов заменик. Во прв ред се споменуваат имињата на Џејмс Борего и Кени Аткинсон, кои беа тренери во Бруклин Нетс.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО