Кејн: Тежок меч, се чувствував удобно меѓу момчињата

Капитенот на англиската репрезентација Хари Кејн го коментираше пласманот на Гордиот Албион во полуфиналето на ЕУРО 2024 година.

– Уште еден тежок натпревар и пред се голема издржливост на момците уште еднаш да се вратат од негативата. Тоа беше фантастичен финиш на Букајо Сака. После тоа, пеналите се пенали, не шутирав, но се чувствував удобно меѓу момчињата, изјави Хари Кејн за Би-Би-Си по натпреварот.

– Веруваме во кој и да е на теренот, а разликата оваа година во однос на претходните е што имаме докажани изведувачи на пенали – имаме многу поголемо искуство и тоа уште еднаш го покажавме, истакна Хари Кејн.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО