Касилјас: Мбапе ќе им донесе нова свежина на „кралевите“

Икер Касилјас, легендарниот голман на Реал Мадрид, вели дека Килијан Мбапе ќе донесе нова свежина меѓу „кралевите“ чиј играч официјално е од вчера.

– Тој е фудбалер кој ви дава голема предност, ви помага да се подобрите, ви дава повеќе енергија, го полни вашите батерии. Реал Мадрид добро се засили. Сега другите тимови мора да го направат истото за да му ја отежнат работата, изјави Касилјас за весникот „Марка“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО