Карлос Алкараз се пласира во четвртфиналето на Вимблдон

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласира во четвртфиналето на Вимблдон, откако славеше со 3-1 во сетови, односно 6-3, 6-4, 1-6 и 7-5 против Иго Умбер.

Алкараз во четвртфинале ќе се соочи против победникот од мечот меѓу Пол и Баутиста.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО