„Кариоки“ во Кавадарц: Робертињо и Силва го засилија Тиквеш

Екипата на Тиквеш од Кавадарци денес претстави две засилувања од Бразил од кои во пролетна ќе се очекува да донесат дополнителен квалитет

-Две нови засилувања од Бразил во ГФК ТиквешОд денес нашата екипа е посилна за двајца нови играчи – напаѓачот Луан Силва и играчот за врска Робертињо, порачаа од таборот на кавадарчани.

За потсетување претходно беше промовиран и Христијан Малески, кој во редови на Тиквеш доаѓа како позајмен играч од Струга Трим Лум.

Во следниот период се очекува тимот предводен од Мојсов да добие уште неколку нови имиња.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО