Јавноста беше изненадена од бакнежот на Новак кон непозната девојка – сега е објаснето тоа

Новак Ѓоковиќ во осминафиналето го декласира својот противник Адриен Манарино со 3:0 во сетови.

Откако мечот финишира, српскиот тенисер испрати бакнежи кон една девојка на трибините, која сето тоа го проследи со неверување поради таквиот потег на српскиот ас.

Подоцна е откриено дека станува збор за некоја извесна Ана, која е голем пријател на Новак Ѓоковиќ. Ана на мрежата Твитер откри дека покрај бакнежот кој и беше испратен, добила и потпишано капче од страна на светскиот рекет број1, на што јавно се заблагодари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО