Интер ќе му одаде почит на Бреме

Играчите на Интер ќе излезат со црни траки на денешниот меч со Ателтико Мадрид во Лигата на шампионите. Причина за тоа е трагичната вест за смртта на поранешниот фудбалер на „нероаѕурите“, Андреас Бреме.

Натпреварот меѓу Интер и Атлетико ќе се одигра денеска од 21.00 часот. Бреме кој почина на 63-годишна возраст, во текот на кариерата играше за Баерн Минхен, Кајзерслаутерн, Интер и Сарагоса. Со италијанскиот тим стана шампион на Серија „А“ и го освои Купот на УЕФА.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО